W jak wybór

26 marca o godzinie 9.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną, studentów i wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu pn. „W jak wybór”.

Materiał filmowy, który zaprezentujemy, to pierwsza w Polsce produkcja edukacyjna dla młodzieży poświęcona prawom zwierząt i diecie roślinnej. W filmie poznajemy historię sześciu osób, które łączy troska o zwierzęta i pragnienie zmieniania świata na lepsze. Monika Bukowska i Magda Matulka pracują w schronisku Korabiewicach. Marta Gusztab jest mistrzynią muay thai. Bisz jest raperem, który przestał jeść mięso z powodów etycznych i porusza ten temat w swoich utworach. Paweł Ochman prowadzi kulinarnego bloga Weganon. Dorota Sumińska, to znana weterynarz i popularyzatorka wiedzy o zwierzętach.

Twórcy dokumentu:
Adam Ptaszyński – filmowiec z wieloletnim doświadczeniem współpracujący z wieloma fundacjami i instytucjami kultury. Został weganinem podczas kręcenia filmu „To tylko zwierzęta”.

Łukasz Musiał – aktywista społeczny, od wielu lat działający na rzecz praw ludzi i zwierząt, weganin, współzałożyciel Inicjatywy Na Rzecz Zwierząt BASTA!, organizator wielu wydarzeń i akcji prozwierzęcych. Koordynuje kampanię Fundacji Viva! STOPKLATKA.

Po projekcji filmu przewidziana jest dyskusja na temat zagadnień poruszonych w dokumencie. Między innymi spróbujemy odpowiedzieć na następujące pytania: Czy nasze wybory konsumenckie mogą poprawić los zwierząt?, Czy możemy żyć w sposób przyjazny dla zwierząt i środowiska naturalnego?, Co czują zwierzęta?, Czy chcielibyśmy, aby inni myśleli o nas tak, jak my myślimy o zwierzętach?, Czy empatią powinniśmy otaczać tylko ludzi, czy także zwierzęta?, Czy kuchnia roślinna może być zdrowa, smaczna i urozmaicona?

Gościem spotkania oraz jego moderatorką będzie Maria Koziarkiewicz, absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, doktor nauk medycznych, specjalistka z zakresu chirurgii dziecięcej, weganka i aktywistka prozwierzęca.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane kampanie Fundacji Viva.