TYDZIEŃ BIBLIOTEK W NASZEJ BIBLIOTECE

W tym roku Tydzień Bibliotek (8 - 15 maja 2018 r.) odbywał się pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. W naszej Bibliotece w ramach obchodów tego tygodnia, 9 maja, odbyło się spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy szkolnych
z udziałem Pani Jadwigi Szymczyk konsultant WODN w Piotrkowie Tryb. Na spotkaniu omawiana była tematyka wpływu reformy edukacji na biblioteki szkolne oraz sposobu budowania zapisów w dzienniku biblioteki szkolnej.

DSC01053  DSC01052  DSC01054

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, odbyła się akcja Czytanie w Przestrzeni Publicznej zorganizowana wspólnie z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowyych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Park na terenie Zespołu zamienił się w strefę czytania. W akcji wzięli czytelnicy naszej Biblioteki, młodzież Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego, a także zainteresowani mieszkańcy miasta.

DSC01069  DSC01081

P5091280  P5091285  P5091281

Całym obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszył Bookcrossing.

tydzbiblbookcross1

Ponadto od 7 maja w wypożyczalni można obejrzeć wystawkę "Humor o książkach".