test

Home / test

blog

Legimi zaprasza!

Legimi zaprasza!

Aktualności, Dla nauczycieli, Dla Społeczności Lokalnej

Od 1 października oferujemy naszym czytelnikom dostęp do internetowej bazy książek LEGIMI .

Zapraszamy Państwa do bezpłatnego czytania na własnym urządzeniu, w dowolnym miejscu, e-booków znajdujących się w bazie LEGIMI (ok. 70.000 e-booków). Ogromny wybór najnowszych, najbardziej poczytnych książek!

Aby otrzymać dostęp do bazy należy:

1. Przyjść, zadzwonić do biblioteki bądź skontaktować się z wypożyczalnią drogą mailową: wypozyczalnia@pedagogiczna.edu.pl
2. Zgło
sić chęć otrzymania dostępu do e-booków Legimi jako czytelnik BPP.
(bibliotekarz udostępni jednorazowy kod dostępu, który służy do rejestracji i pozyskiwania e-booków).
4. Zarejestr
ować się na stronie http://www.legimi.pl/lodzkie.


Moż
na też pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których jest ona dostępna: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Kod jest ważny 30 dni.
Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona.

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Dzień Drugi

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Dzień Drugi

Aktualności, Dla nauczycieli, Dla Społeczności Lokalnej, Dla uczniów, Edukacja

30.09.2021r. (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie z klas II i III rozwiązywali zagadki kryminalne razem z Detektywem Pozytywką bohaterem książek ,,Detektyw Pozytywka” oraz ,,Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”. Panie Sylwia Kubicka i Beata Adamus na zaproszenie wychowawczyni klasy II a – Julity Kubickiej zapoznały dzieci z przygodami bohatera.

Młodzi detektywi szukali zaginionych skarpetek, planowali remonty i uczyli się zasad logiki, a na zakończenie spotkania otrzymali do pokolorowania „portrety” słynnego Detektywa Pozytywki z największym postrachem złoczyńcówkaktusem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Dzień Pierwszy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – Dzień Pierwszy

Aktualności, Dla nauczycieli, Dla Społeczności Lokalnej, Dla uczniów, Edukacja

Wielką sztuką jest odpowiednio wprowadzić dziecko
w świat dorosłych, ale niełatwo jest dorosłym
funkcjonować w świecie dziecka.

Irena Borecka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września gościłyśmy w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym. Na zajęciach z elementami biblioterapii  pn. Jak sobie radzić ze złością? (klasy I-III) oraz Stajesz się naprawdę odpowiedzialny za to, co oswoiłeś (klasy IV-VIII) uczniowie aktywnie uczestniczyli w poszukiwaniu literackich drogowskazów po świecie emocji i uniwersalnych wartości.

Miłym akcentem dla prowadzących był występ dzieci z kl. V na otwartej lekcji języka polskiego przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marty Goszczyńskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekcje w bibliotece

Lekcje w bibliotece

Aktualności, Dla nauczycieli, Dla uczniów, Edukacja

Zapraszamy do zapisu na zajęcia edukacyjne! W naszej ofercie mamy wiele tematów
z edukacji czytelniczej, medialnej, literackiej, biblioterapeutycznej oraz ekologicznej. Zajęcia skierowane są do rożnych grup wiekowych – od przedszkolaków po uczniów szkół ponadpodstawowych.

Ponadto mamy w planach prowadzenie ciekawych spotkań, poranków czytelniczych, prelekcji, warsztatów i pokazów filmów.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o planowanych wydarzeniach!

A do zapisu na lekcje zapraszamy już dziś.


Wydział Wspomagania Pracy Szkół i Placówek Oświatowych, tel. 44 6495077

Nasza oferta dydaktyczna

Trudny klient. Webinarium

Trudny klient. Webinarium

Dla nauczycieli, Spotkanie z ekspertem

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Tryb oraz Good Books, zapraszają na szkolenie online dla nauczycieli i bibliotekarzy pt. „Trudny klient. Praktyczny trening autokontroli. Budowanie osobistych kompetencji radzenia sobie z impulsywnością.” Spotkanie poprowadzi Cecylia Bieganowska, trenerka Good Books, socjoterapeuta i psychoterapeuta dzieci i młodzieży po Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania, trener, fizjoterapeuta, międzynarodowo Certyfikowany Coach ICF i certyfikowany project manager IPMA D.

OPIS SZKOLENIA: Co to znaczy trudny klient? Jak go identyfikować, rozumieć potrzeby i reagować adekwatnie, chroniąc jednocześnie siebie? Praktyka dbania o własne granice i zasoby w zetknięciu z wymagającymi klientami.

CZAS TRWANIA: 3h
Termin: 21 października
Godziny: 9.00-12.00
Forma: Webinarium
Szkolenie jest bezpłatne. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają nauczyciele i bibliotekarze powiatów: piotrkowskiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i radomszczańskiego.

 

Konkurs „Książka Mówi”

Konkurs „Książka Mówi”

Aktualności, Dla nauczycieli, Dla uczniów

 

Zapraszamy do udziału w konkursie KSIĄŻKA MÓWI. Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich z terenu województwa łódzkiego. Konkurs trwa od 20 września 2021 r. do 30 listopada 2021 r. i podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.
Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie ponadczasowego, pełnego uniwersalnych wartości dorobku twórczego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Cypriana Kamila Norwida – pisarzy uhonorowanych przez Sejm tytułem Patrona 2021 roku „w uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiej niepodległości i polskiej kultury” oraz pogłębienie zainteresowań artystycznych uczestników i ich wrażliwości na dziedzictwo kulturalne i patriotyczne. Dodatkowo również doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.

Zachęcamy do realizacji projektu w Państwa Placówce. Ufamy, iż udział w tym przedsięwzięciu pozwoli rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród uczniów i ich rodzin.

Regulamin Konkursu Książka Mówi 2021

 

 

Dzień Kropki w Centrum

Dzień Kropki w Centrum

Aktualności, Dla Społeczności Lokalnej, Dla uczniów, Edukacja

15 września to dzień kreatywności, zabawy i odkrywania talentów.
W tym dniu dzieci z piotrkowskich przedszkoli odwiedziły Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Historia Washti posłużyła do przygotowania kropkowych gier i zabaw dla dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji oraz relacji z tego wydarzenia w telewizji Piotrków.

S
Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

Aktualności

W sobotę 4 września odbywa się dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Z tej okazji pracownicy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie odczytali fragmenty dzieła.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji /odnośnik „Czytaj więcej”/