Konkurs „KSIĄŻKA MÓWI” – etap wojewódzki – laureaci

Home / Aktualności / Konkurs „KSIĄŻKA MÓWI” – etap wojewódzki – laureaci

W dniach 23 i 24 listopada 2021 r. odbył się finałowy etap drugiej edycji Konkursu Książka Mówi organizowanego przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wraz z CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Łodzi, do którego zakwalifikowało się 40 uczniów ze szkół województwa łódzkiego.

Przebieg konkursu miał formę bezpośredniego kontaktu na odległość z wykorzystaniem zdalnej platformy.
Zebranych powitała Pani Halina Cyrulska – zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji, życząc wszystkim uczniom powodzenia. Poszczególne wystąpienia oceniało jury, w którego skład wchodzili nauczyciele bibliotekarze z CRE WŁ organizujących konkurs: Pani Sylwia Kubicka (Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim), Pani Elżbieta Kowalska (Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu), Pani Iwona Szwed (Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach), Pani Mariola Soboń (Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Łodzi) oraz Pani Kinga Zdunek z Departamentu Kultury i Edukacji UM WŁ . Moderatorką konkursu była Pani Sylwia Kubicka, natomiast Pani Dorota Komar (Departament Kultury i Edukacji UM WŁ) czuwała nad przebiegiem audiencji. Obradom przewodniczył Pan Krzysztof Wach – aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi, który ponadto swoim występem artystycznym uatrakcyjnił spotkania.

Prezentacje wierszy K. K. Baczyńskiego i C. K. Norwida przez uczestników bardzo wysoko oceniła Komisja konkursowa i po wnikliwej analizie przyznała Tytuł Laureata Konkursu Wojewódzkiego „KSIĄŻKA MÓWI” oraz wyróżnienia następującym uczestnikom:

Laureaci etapu wojewódzkiego – szkoły podstawowe:

1. Emilia Grygowska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu ;
  2. Maks Dróżdż – Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach ;
  3. Maja Niewiadomska – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Wyróżnienia – szkoły podstawowe:

1. Blanka Tasarz – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kiełczygłowie;
  2. Maria Kolbus – Szkoła Podstawowa nr 114 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5
    w Łodzi;
  3. Maja Smolczewska – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu.

Laureaci etapu wojewódzkiego – szkoły ponadpodstawowe:

1. Jakub Kawecki – I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy;
  2. Aleksandra Kosek – I Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Pabianicach;
  3. Marcin Świniarski – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.

Wyróżnienia – szkoły ponadpodstawowe:

1. Jagoda Kmita – Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie;
  2. Roksana Krawniak – Ogólnokształcące Liceum Katolickie przy parafii Rzymskokatolickiej im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu;
  3. Wiktoria Freus – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim;
  4. Eryk Oleszczak – Zespół Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach;
  5. Marta Wieteska – XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Ze względu na sytuację epidemiczną dyplomy i nagrody zostaną przesłane do szkół.