Konkurs „Książka Mówi”

Home / Aktualności / Konkurs „Książka Mówi”

Zapraszamy do udziału w konkursie KSIĄŻKA MÓWI. Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII–VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich z terenu województwa łódzkiego. Konkurs trwa od 20 września 2021 r. do 30 listopada 2021 r. i podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.
Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa poprzez poznanie i upowszechnianie ponadczasowego, pełnego uniwersalnych wartości dorobku twórczego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Cypriana Kamila Norwida – pisarzy uhonorowanych przez Sejm tytułem Patrona 2021 roku „w uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiej niepodległości i polskiej kultury” oraz pogłębienie zainteresowań artystycznych uczestników i ich wrażliwości na dziedzictwo kulturalne i patriotyczne. Dodatkowo również doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.

Zachęcamy do realizacji projektu w Państwa Placówce. Ufamy, iż udział w tym przedsięwzięciu pozwoli rozwinąć zainteresowania czytelnicze wśród uczniów i ich rodzin.

Książka Mówi Regulamin Konkursu Książka Mów 2021