Zapisy online – nowa usługa

Home / Dla nauczycieli / Zapisy online – nowa usługa

Nie jesteś jeszcze CZYTELNIKIEM naszej biblioteki lub którejkolwiek naszej filii: w Bełchatowie, Opocznie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim? Nie szkodzi. Teraz, nie wychodząc z domu, możesz zapisać się online. Wystarczy skorzystać z usługi: „Zapisy do biblioteki online”.

Kto może?
Zgodnie z Regulaminem z biblioteki mogą korzystać:  WSZYSCY mieszkańcy województwa łódzkiego i usytuowanych w pobliżu powiatów ościennych województw, którzy ukończyli 16 rok życia. Skorzystać WARTO, gdyż zdalny zapis uprawnia do: korzystania z usług rezerwacji i zamówień oraz otrzymania bezpłatnego kodu PIN do czytelni elektronicznej Ibuk Libra.

Jednak wypożyczenie zbiorów możliwe jest dopiero po wizycie w bibliotece, okazaniu dokumentu tożsamości, wypełnieniu i podpisaniu deklaracji oraz otrzymaniu BEZPŁATNIE karty bibliotecznej.

Jak to zrobić?
To bardzo proste – należy:
– w katalogu on-line wejść w zakładkę KONTO lub kliknąć w link  
– dokonać rejestracji wypełniając zamieszczony tam formularz.
UWAGA  pola oznaczone gwiazdką są wymagane. 
– przed wysłaniem formularza koniecznie zapoznać się z Regulaminem biblioteki oraz zaznaczyć, iż nie jest się robotem;
potwierdzić link aktywacyjny, wysłany na wskazany przy rejestracji email;
– na wskazany adres, zostaje wysłany kolejny email z hasłem dostępu, umożliwiającym zalogowanie się na swoje konto w naszej bibliotece.

Link do instrukcji obrazkowej

To wszystko. W tym momencie można już przeglądając nasz księgozbiór,  dokonywać rezerwacji interesujących pozycji oraz zamawiać te, które ktoś wypożyczył. Można także wystąpić z prośbą o przesłanie  kodu PIN do Ibuk Libra.

Na dopełnienie formalności system przewiduje 7 dni. Po tym czasie wypełnione formularze ulegają kasacji.

Posiadamy bogaty księgozbiór z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii oraz innych dziedzin. Ponadto: lektury szkolne, kryminały, literaturę obyczajową (m.in. romanse, sagi) poradniki  oraz bajki i baśnie dla dzieci.

Naszym czytelnikom POMAGAMY ZNALEŹĆ  literaturę na „zadany temat”, dzięki temu ułatwiamy pisanie   prac zaliczeniowych.

Informacji szczegółowych udziela Wydział Udostępniania w Piotrkowie Tryb. pod numerem: 44 649 50 77