Botaniczna Pedagogiczna

Home / Dla Społeczności Lokalnej / Botaniczna Pedagogiczna

W Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim od wielu lat promujemy eko-postawy. Realizujemy program z edukacji ekologicznej, w ramach którego odbywają się nie tylko zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także różnorodne akcje i eventy. Współpracujemy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, które działają na rzecz zwierząt i ochrony środowiska.

Akcja „Botaniczna Pedagogiczna” wpisuje się doskonale w te działania! Tym razem pomyśleliśmy o roślinach, o coraz bardziej popularnym i ważnym podejściu do życia, jakim jest zero waste oraz ekologicznej modzie na Urban Jungle bogatej w powracające do łask rośliny rodem z PRLu.

Dla kogo?
Skierowana jest do osób, które są na dowolnym etapie tworzenia domowej dżungli. Do tych, którzy zaczynają i chcą przygarnąć nową roślinę; do tych, którzy chcieliby powymieniać się swoimi okazami, a także do tych, którym uprawa wymknęła się spod kontroli i chcieliby oddać w dobre ręce nadmiar zielonego dobra.

Jak to działa?
W terminie od stycznia do marca 2020 roku w naszym punkcie wymiany roślin można zostawić niewielkich rozmiarów doniczkową roślinkę lub sadzonkę (a najlepiej kilka). Można też przygarnąć inny zielony okaz czekający na adopcję. Do czasu adopcji zgormadzonymi roślinami zaopiekują się pracownicy biblioteki.

Akcja z literackim sznytem
Pozostawionej roślince należy nadać literackie imię na specjalnej etykiecie otrzymanej od bibliotekarza. Będzie jej raźnie w towarzystwie draceny Hermiony i grubosza Piętaszka.

#BotanicznaPedagogiczna
Zapraszamy również do zabawy w mediach społecznościowych, pochwalenia się nowym domownikiem nabytym w ramach akcji i otagowania naszej inicjatywy: #BotanicznaPedagogiczna, #plantcrossingBPP